Tenis

Tenis je pravděpodobně nejznámější raketový sport. 2 nebo 4 hráči při něm raketou odrážejí míček přes síť na soupeřovu polovinu hřiště tak, aby ho protihráč nemohl v souladu s pravidly odrazit zpět. Hráč získá bod pokud soupeř trefí síť, zahraje tělem nebo se například míček dvakrát dotkne země před tím, než ho protihráč odrazí.

tennis

Tenisové hřiště

Tenisové hřiště, neboli dvorec nebo kurt má tvar obdélníku se stranami 23,77 m a 8,23 m. Kurt je uprostřed rozdělen sítí zavěšenou ve výšce 0,914 m (měřeno uprostřed), na okraji kurtu má síť výšku 1,07 m. Pokud hrají čtyři hráči, využívá se postranní rozšíření kurtu.Pro rychlost míče (a tím i styl hry) je důležitý povrch hřiště. Nejběžnější jsou:

* antuka
* tvrdý porch (například beton)
* tráva

tennis_court

Tenisová raketa

Tenis se hraje s raketou, jejíž délka nesmí překročit 73,66cm. Plocha výpletu nesmí být větší než 39,37 cm na délku a 29,21 cm na šířku. Tradičně byl rám vyráběn ze dřeva. Přibližně od roku 1960 se objevují rámy vyrobené z kovu a později z plastických hmot. Dnes jsou nejoblíbenějšími materiály karbonová vlákna, optická vlákna, titan nebo keramické materiály.

raketa

Tipy pro nákup:

Tenisová raketa Babolat Pure Aero 2019

Tenisová raketa Tecnifibre TF40 305

Máte problémy s tenisovým loktem? Firma ProKennex vyvinula sérii zdravotních raket Kinetic, které problémy spojené s tenisovým loktem redukují a napomáhají k jeho uzdravení.

Tenisové míčky:

Na tenis používané míčky se skládají z gumové duše naplněné zhuštěným vzduchem. Ta je obalena takzvaným meltonem – tkaninou na bázi vlny a polyamidu. Zdobí-li váš míček kvalitní melton, máte z poloviny vyhráno – právě na něm totiž závisí kvalita celého míčku, tedy počet úderů, které  míček senese bez opotřebení.

tennis-ball

Na kvalitě tenisového vybavení závisí celý váš požitek ze hry. Je nutné vyvarovat se nákupu levných a nekvalitních prodůktu. Nakupujte proto pouze ve značkových obchodech jako je například Sportega