Crossminton

Baví vás raketové sporty? Co tak spojit badminton, squash a tenis dohromady? Ano, takový je crossminton. Bere si to nejlepší ze všech tří sportů a kombinuje pohyb se zábavou.

Crossminton se hraje s raketou podobnou té squashové, pravidla jsou skoro stejná jako v badmintonu a často se hraje na tenisovém hřišti. Crossminton vznikl v roce 2002 a cílem bylo vytvořit sport podobný badmintonu, ale aby se dal hrát kdekoliv.

Rekreačně se mu můžete věnovat třeba v parku, na pláži, na zahradě nebo tenisovém kurtu. Díky speciálním míčkům si zahrajete klidně i v noci.

Zavodní/bodová varianta se hraje venku nebo v hale. Každý hráč má své čtvercové pole a snaží se míček odpalovat do pole soupeře tak, aby v něm míček spadl na zem.

Jednoduché, ale fyzicky náročné.

Hřistě na crossminton

Hřiště na crossminton

Na dvouhru i čtyřhru je potřeba dvě čtvercová pole o straně délky 5,5 metrů. Tyto pole jsou od sebe vzdáleny 12,8 metrů.

Raketa na crossminton

speedminton-raketa

Raketa je podobná squashové, ale tvarově je přizpůsobena speciálně crossmintonu. Raketa je dlouhá 580 mm a váží okolo 174 gramů.

V porovnání s ostatními raketovými sporty má sweetspot (bod pro ideální trefení míče) posunutý více směrem do ruky, čímž je zaručena jednoduchá manévrovatelnost.

Tip na nákup:

Míček na crossminton

Míček je podobný tomu badmintonovému a říká se mu speeder. Je barevně výrazný a těžší, aby lépe odolával větru.

Speeder běžně létá  rychlostí přes 200 km/h a křivka dráhy letu je proti badmintonu delší.

Do míčku je také možné vložit svítící tyčinku a vychutnat si noční hru.

Naše osobní zkušenosti s crossmintonem
Crossminton je zábavná hra. Její hlavní předností je hlavně to, že si můžete zahrát kdekoliv a potřebujete jen dvě rakety a míček. Pro začátek rozhodně doporučujeme hru bez pravidel, nejprve si osvojíte raketu a chování míčku. Časem můžete zkusit hrát podle pravidel na body. Crossminton je dobrá alternativa k badmintonu, tenisu a squashi zejména pokud nemáte v dosahu hříště na tyto sporty. Ideální letní sport, který sebou můžete vzít na dovolenou do přírody nebo k moři. Menší nevýhodou je, že není tento sport prozatím moc rozšířený v ČR. Noční hru můžeme doporučit jen pro ty s opravdu dobrým zrakem a postřehem.

Naše zkušenosti se Crossmintonem

Pro začátek rozhodně doporučujeme hru bez pravidel, nejprve si osvojíte raketu a chování míčku. Časem můžete zkusit hrát podle pravidel na body.

Crossminton je dobrá alternativa k badmintonu, tenisu a squashi zejména pokud nemáte v dosahu hřiště na tyto sporty.

Ideální letní sport, který s sebou můžete vzít na dovolenou do přírody nebo k moři. Menší nevýhodou je, že není tento sport prozatím moc rozšířený v ČR.

Noční hru můžeme doporučit jen pro ty s opravdu dobrým zrakem a postřehem.

Crossminton videa